Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

26 sierpnia 2023

Dzieci kochają brać udział w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy ozdabiać ciastka. Pragniesz wykorzystać fascynację Twojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci kształtują swoją pomysłowość i uczą się niezależności i co bardzo ważne – nabywają przydatne umiejętności. A w tym samym czasie kapitalnie się bawią. Ćwiczenie prostych przepisów, dobieranie oraz mieszanie składników i łączenie ulubionych smaków – całość sprawia, że dzieci ochoczo gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z zasadami, jakie powinno się stosować w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach mogą również asystować rodzice, toteż jest to znakomita okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie spróbować tego, co upichciły.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. Podczas warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne i deser. Mali entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – ugotować pyszny makaron na słodko bądź słono, ewentualnie spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W czasie warsztatów dzieci przygotowują również wyśmienity deser – mus z mascarpone i polewą owocową. Nauka poprzez zabawę to wspaniały sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych potraw niesie dzieciom wiele satysfakcji. Nawet bardzo niesforny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się przyrządzaniu znakomitej pizzy lub przystrajaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez zawodowego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i wspaniały kontakt z dziećmi.

Nasze dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]