Kursy – pierwsza pomoc

31 marca 2021

W Polsce co roku traci życie parę tysięcy ludzi wyłącznie z tego powodu, że świadkowie wypadku nie są w stanie udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie karetka pogotowia . Reakcją na takie niechlubne statystyki jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, które pomogą nam posiąść wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego reagowania w chwili zagrożenia życia.

Jak odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się z wykorzystaniem e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą oszczędzić czas i pieniądze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Zajęcia bezpośrednie wykorzystują specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania treningów z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Zagadnienia omawiane w czasie szkolenia, są zależne od wspólnych ustaleń organizatora z odbiorcami szkoleń. Z pewnością, powinny się w nim pojawić następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku omdleń czy porażenia prądem.