Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

18 kwietnia 2022

Potrzebujesz wiadomości o korekcji wzroku? Dobrze trafiłeś!

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Jeszcze dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty pozwalające na leczenie starczowzroczności, nadwzroczności, jaskry, jak również wielu rzadszych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się dużą skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent błyskawicznie powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, wybierze odpowiednią metodę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych aparatów diagnostycznych, zatem mogą rozpoznać nawet rzadkie choroby oczu.

Z jakimi przypadkami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się także terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają m.in. na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący metodą pomocną w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekta wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi dolegliwościami, np. pozbyciem się kaszaków czy ciała obcego z oka.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]