Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

24 sierpnia 2019

Mocne i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe rezultaty?

Mycie zębów po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (woski, paski, żele), nie gwarantują długotrwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące efekty już po 3 sesjach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotny jest także dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.