Jak działa wibroterapia? Opinie o urządzeniach Vitberg

7 lutego 2019

Vitberg. Zdobądź więcej informacji o tej marce

Na czym polega wibroterapia i jaki ma wpływ na organizm człowieka? Czy wspomaga leczenie niektórych dolegliwości? Czy można kupić zestawy do wibroterapii dla prywatnego użytku? Odpowiedzi znajdziesz na portalu „ABC Zdrowie”.

Wibroterapia to terapia lecznicza i profilaktyczna, opierająca się na stymulacji pracy mięśni poprzez wysłanie przez odpowiednie urządzenie bodźca mechanicznego. Terapii wibracjami można poddać całe ciało albo skupić się na określonym jego fragmencie. Korzystanie z wibroterapii zalecają lekarze medycyny sportowej, rehabilitanci i fizjoterapeuci.

Wibroterapia pomaga podnieść kondycję organizmu na różny sposób: poprawia perystaltykę jelit, usprawnia krążenie limfatyczne, pomaga w leczeniu problemów urologicznych, jak również może przyczynić się do nasilenia procesów metabolicznych i w rezultacie wspomóc proces odchudzania. Drgania przyrządów do terapii wibracyjnej uspokajają i niwelują stres, ułatwiają relaksację pacjenta, poprawiają krążenie w kończynach dolnych, a także wspomagają przepływ krwi i limfy, co wykorzystuje się w zapobieganiu objawów miażdżycy oraz zawału serca.

Rehabilitacyjny Aparat Masujący Vitberg+ – zestaw do terapii wibracjami rodzimej produkcji

Zainteresowanie wibroterapią wzrasta z każdym rokiem, jednak pacjenci chcą używać urządzeń do wibroterapii także prywatnie, we własnym domu. Do takich osób kierowana jest oferta polskiej firmy Vitberg, produkującej zestaw RAM Vitberg+. Klientom indywidualnym firma Vitberg oferuje możliwość sprawdzenia swoich urządzeń w poradniach, rozsianych na terenie kraju.

Nasze dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]