AWF w Krakowie i Vitberg otwierają Pracownię Wibroterapii

29 grudnia 2018

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o marce Vitberg

W 2018 roku na krakowskim AWF-ie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt powstał przy partycypacji nowosądeckiej firmy Vitberg.

Zajęcia dydaktyczne i badania z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą prowadzenia badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm ludzki. Będą się w niej też odbywać zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z dziedziny odnowy psychosomatycznej, fizykoterapii oraz kosmetologii. Urządzenia RAM Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, będą służyć także do regeneracji zawodników. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii spowodowała, że aparaty Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

Do jakich badań przyczynią się urządzenia marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty badań mogą przysłużyć się do modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców wyczynowych. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z dziedziny biochemii i fizjologii. Analizie poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki obserwacji będą zestawiane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z całego świata.

Nasze dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]