Aparat do magnetoterapii – niezbędny w gabinecie rehabilitacyjnym

22 lutego 2023

Sprawdź, gdzie kupić aparaty do magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia poprawia także krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]