Zabieg mikropigmentacji zarostu – jak to działa?

19 września 2022

Sprawdź więcej szczegółów o uzupełnianiu brody na https://tinyurl.com/y5cddzan.

Broda od wieków zestawiana była z męskością, a jej wygląd sporo zdradza o jej właścicielu. Hodowanie bujnej brody znowu jest modne po wielu latach faworyzowania gładkiej skóry jako standardu estetycznego u płci męskiej. To powoduje, że dla sporej grupy mężczyzn kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą być źródłem niemałych kompleksów. Można spróbować je stłumić między innymi za sprawą zabiegu mikropigmentacji brody.

Spadek poziomu hormonów androgennych,agresywna pielęgnacja i dieta a gęstość brody

Podobnie jak każda część ciała także twarz narażona jest na wypadanie włosów. Zarost mocno przerzedzony bądź z dostrzegalnymi plackowatymi miejscami bez owłosienia prezentuje się nieestetycznie i może skutkować niską samooceną. Najczęściej przerzedzenie brody jest po prostu wynikiem cyklu osłabiania się włosów oraz spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym następstwem upływu lat. Jednakże obniżenie się poziomu hormonów androgennych nierzadko występuje gwałtownie również u panów w młodym wieku, co kończy się między innymi utratą zarostu. Gwałtowne wypadanie włosów to również częstokroć następstwo ich niepoprawnej pielęgnacji – nieprawidłowe zastosowanie kosmetyków bądź akcesoriów. Na utrzymanie włosów w dobrej kondycji istotny wpływ ma żywienie, z tego powodu mężczyźni powinni postawić na dietę obfitą m.in. w witaminy z grupy B, witaminę A i K2, a także cynk, wapń oraz magnez. Napięcie też przeszkadza w zapuszczeniu gęstego zarostu – włoski wypadają samoistnie, a często są spontanicznie wyrywane w nerwowym odruchu.

Pigmentacja brody – kropki z pigmentu, które wyglądają jak odrośnięte włoski

Popularnym sposobem na zamaskowanie trudności z wyhodowaniem brody jest jej całkowite zgolenie. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo bez zarostu lub chce go nosić, gdyż uważa, iż to poprawia rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można podjąć decyzję o transplantacji mieszków włosowych, jednak taki zabieg to najczęściej wydatek sięgający co najmniej paru tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody, który polega na jej uzupełnieniu poprzez wprowadzenie w najpłytsze warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropeczki z barwnika wyglądają jak lekko odrośnięte włoski, a wykrycie elementów dodanych od rzeczywistego zarostu jest możliwe wyłącznie po dotknięciu brody. Uzupełnianie brody tuszuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem całkowitym czy plackowatym, pozwala wizualnie zagęścić przerzedzoną brodę, a także umożliwia modyfikację linii zarostu. Powinno się jednakże mieć na uwadze, iż efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się na ogół roku.

Nasze dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]