Uszczelnianie okien – nie trać niepotrzebnie ciepła w domu

4 lutego 2020

Na serwismeteo.pl sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien drewnianych.

Na samopoczucie lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i chłodem, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich regulacji (przeważnie służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]