Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

31 marca 2024

Na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ zlecisz uszczelnianie okien Warszawa.

Odczuwasz chłód wiejący od okna czy też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych mieszkaniach, jakkolwiek i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiego powodu jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien należytymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle badań przez nieszczelne okna może wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednak i na rachunki – skutkiem tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezmiernie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych i innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać profesjonalistów od uszczelnienia okien?

Jeżeli czujesz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, ale także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien należałoby także wykonać zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po wybudowaniu bądź odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, aby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]