Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

19 sierpnia 2019

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy nadmienić, że implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się wysoką wytrzymałością. Jego ogromnym atutem jest też to, iż nie reaguje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa wiele lat.

Z czego wytwarza się korony implantów zębowych?

Spektrum materiałów, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołuje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane głównie w miejsce zębów tylnych.