Twoje włosy są przerzedzone lub łysiejesz? Zdecyduj się na tatuaż włosów

18 listopada 2022

Tutaj otrzymasz szczegółowe wiadomości o mikropigmentacji skóry głowy w Krakowie.

Wypadanie włosów wywoływane jest licznymi czynnikami i może ujawnić się na przeróżnych obszarach ciała. Aczkolwiek kiedy łysienie dotyka głowy, a więc miejsca które stale pozostaje widoczne i które nie tak łatwo skryć przed spojrzeniem osób postronnych, może to negatywnie wpłynąć na percepcja swojego ciała i przyczynić się do obniżenia samooceny.

Behawioralne i zdrowotne powody utraty włosów

Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich przeciętnie około sto sztuk i jest to liczba, której prawdopodobnie nie zauważamy. Mnóstwo czynników może jednakże dostrzegalnie zintensyfikować proces wypadania włosów. Wypadanie włosów ma podłoże medyczne, jak m.in. łysienie androgenowe bądź plackowate, jakkolwiek jednakowo istotnym czynnikiem jego eskalacji są nasze własne działania. Łysienie bywa skutkiem kiepskiego odżywiania się, niepoprawnie lub za często przeprowadzonych zabiegów farbowania albo rozjaśniania włosów, a także nieodpowiednia ich pielęgnacja. Istotne oddziaływanie na włosy ma dodatkowo stres, jaki odczuwamy z przeróżnych przyczyn. Stres powoduje łysienie na tle nerwowym, a w licznych sytuacjach doprowadza wręcz do tego, iż osoba mimowolnie sama skubie włosy z głowy czy z podbródka i w konsekwencji trwale uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” głowy tuszuje ubytki we włosach

Rekonstrukcja włosów po kompletnym ich wypadnięciu oraz leczenie rzadkich włosów są możliwe za pomocą ich przeszczepowi. Taki zabieg niestety pociąga za sobą spore koszty i nie każdy może ponieść taki wydatek. Lecz istnieje alternatywa – „tatuaż” włosów, który w ostatnich latach zyskuje coraz większe uznanie. Mikropigmentacja medyczna ukrywa braki we włosach przez umieszczenie w płytkich warstwach skóry pigmentu, który imituje lekko odrośnięte włosy. Tym sposobem na całkowicie łysej skórze głowy uzyskuje się efekt niezwykle krótkiej fryzury, natomiast w przypadku rzadkich włosów – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, że skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest zasadniczo niedostrzegalny i jest to możliwe do wyczucia zwykle jeśli dotknie się skóry. Warto podkreślić, iż mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie spowoduje odrośnięcia włosów. Z kolei barwnik z powodu regeneracji skóry z czasem traci intensywność i z reguły po roku konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Nasze dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]