Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

8 lutego 2020

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana głównie do projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, jak również przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda osoba lub firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii FDM, SLS,SLA, DMLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę zakładając, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych i prototypów

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, jak również opcja zastosowania filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, detali, wyrazistych krawędzi oraz gładkiej powierzchni.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda drukowania 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]