Skomplikowana ekstrakcja zęba? Zajmie się tym chirurg dentysta!

26 września 2018

Nie każde schorzenia uzębienia można wyeliminować zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w razie potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy koron, uszkodzonych dziąseł, dużych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju narośle bądź nowotwory. Jakie metody są zatem stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego specjalisty udać się, żeby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej nowotworów lub narośli – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak łatwo stwierdzić, wybór złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Warto więc powiedzieć parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz czym sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest na pewno to, by stosował on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma też atmosfera w gabinecie oraz stosunek dentysty do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych pacjentów, a te znajdziemy na przykład w sieci bądź wśród bliskich.