Sianie, nawadnianie, koszenie, czyli zakładanie i utrzymanie trawników

4 października 2018

Zadbany trawnik prezentuje się stylowo i znakomicie komponuje się z całością posesji. Na rynku istnieją firmy, które kompleksowo zajmują się dbaniem o trawniki. Komu dedykowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – trawniki siane czy z rolki?

Usługi związane z pielęgnowaniem trawników zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. urzędy, zarządy zieleni miejskiej, ogrody pałacowe czy przedsiębiorstwa prywatne, które posiadają duże areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika stosuje się wiele gatunków traw, do których zaliczyć można kostrzewę trzcinową, życicę trwałą czy Poa trivialis. Ogromną popularnością cieszy się także trawa w rolkach, która pozwala na błyskawiczne urządzenie estetycznej posesji. Co wybrać – trawniki siane czy rozkładane? Wszystko uzależnione jest od specyfiki posesji, wielkości działki oraz oczekiwanych efektów. Trawa rozkładana znakomicie spisuje się nawet w przypadku pochyłej powierzchni.

Zakładanie i utrzymanie trawników – regeneracja poważnych zniszczeń

Podmioty zajmujące się utrzymaniem trawników wykorzystują specjalistyczne narzędzia, które pomagają wykonać wszystkie prace. Należą do nich m. in. równiarki laserowe, wozidła, siewniki oraz wiele innych praktycznych urządzeń. Dzięki nim prace takie jak koszenie trawników odbywają się zdecydowanie szybciej. Niezwykle istotne jest też nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się przy pomocy specjalistycznych linii kroplujących. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który stracił estetyczny wygląd wskutek czynników zewnętrznych, jak np. pogoda lub działalność wandali. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczyć można odchwaszczenie, wertykulację czy włókowanie, trawnik znowu wygląda estetycznie.