Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

1 kwietnia 2024

Chcesz dowiedzieć się, kto oferuje regulację okien Warszawa? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – aby poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wykluczyć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto oprócz tego wezwać fachowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]