Profesjonalne czyszczenie grobów

20 września 2020

Wygląd pomników naszych bliskich jest wyrazem naszego szacunku. Często niestety nie znajdujemy chwili, by się nimi zająć – także, jeśli pomniki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Największe trudności stają się naszym udziałem jednak, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy w odległej miejscowości – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami na pewno nie zarezerwujemy sobie czasu. Nie sprawia to na szczęście, że pomniki muszą zostać zaniedbane – świetnym rozwiązaniem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana usługa?

Zainteresowanie opieką nad grobami – dlaczego tak popularna?

Na podobną pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brakuje czasu – wśród klientów specjalizujących się w tym przedsiębiorstw łatwo znaleźć także ludzi w podeszłym wieku, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich po prostu nie mają zdrowia. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często oferują także pochodne usługi, takie jak zakładanie ławek oraz doradztwo przy dopełnieniu najtrudniejszych formalności lub poprawienia napisów.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Stawki, które musimy zapłacić osobom czuwającym nad pomnikami naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależą zwłaszcza od zakresu pomocy – gdy zlecamy jedynie pojedyncze czyszczenie, wydamy od 30 do 40 zł. Jeśli natomiast zależy nam, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co cztery tygodnie, musimy liczyć się z wydatkiem około czterystu zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, iż stawki zależne są również od wielkości grobów, a najdroższe okazuje się utrzymanie familijnych grobowców.

Nasze dane teleadresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]