Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

14 stycznia 2022

Poznaj dalsze szczegóły o lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego potomka, dlatego też dbają o to, aby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednakże niełatwym zadaniem, w szczególności jeżeli na imprezie ma pojawić się spora grupa bliskich oraz znajomych. Poniżej przeczytasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Organizacja chrzcin – możesz wybrać preferowany podarek dla swojego dziecka

Kiedyś chrzciny miały miejsce natychmiast po urodzeniu pociechy, niekiedy wręcz w tym samym dniu, z uwagi na dużą śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny przekształciły się w doniosłe wydarzenie nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, tym samym są urządzane na ogół do roku po jego urodzinach. Pozwala to na drobiazgowe rozważenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii termin obrzędu radzimy uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie zaproszonych gości, jak również organizację dla nich obiadu i noclegu, o ile będą przybywać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach należy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego przyjazdu, co jest potrzebne do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się także podać do wiadomości, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina na ogół stawia na zabawki, lecz rodzicom więcej radości przyniosą użyteczne podarki, jak chociażby fotelik samochodowy, ubranka bądź wózek dla dziecka.

Jak wybrać lokal na chrzciny?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny urządzano na ogół w domu rodziny dziecka, więc nie wszyscy uczestnicy ceremonii w świątyni bywali gośćmi uroczystego poczęstunku. Dzisiaj wspólny obiad dla sporej grupy krewnych oraz dalekich i bliskich znajomych dumnych rodziców jest już normą. Przeglądając propozycje lokali, w których można wyprawić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko odnajmują ślicznie przystrojone pomieszczenia, ale też współdziałają z firmą cateringową, która przyszykuje kartę dań współgrającą z charakterem wydarzenia oraz która zagwarantuje fachową obsługę biesiadników. Jeśli ceremonia ma mieć miejsce latem, warto wybrać salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona przepiękne zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą bawić się na powietrzu. kluczowy jest też taki dobór sali na chrzest, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do wynajętego noclegu lub domu.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]