Pielęgnacja drzew w parkach i ogrodach

13 grudnia 2018

Tereny zadrzewione w miastach wymagają szczególnej pielęgnacji – drzewa trzeba regularnie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać parki w znakomitej formie i kogo najlepiej wynająć do takich zadań? Jakiej pielęgnacji wymagają drzewa w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – frezowanie pni i cięcia techniczne

montaż wiązań elastycznych, cięcia standardowe, rozdrabnianie gałęzi – wszystkie te czynności pomagają przywrócić terenom zielonym estetyczny wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi gałęziami. Regularne przycinanie młodych nasadzeń przynosi wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O bardziej dojrzałych drzewach także musimy pamiętać – martwe gałęzie należy cyklicznie przycinać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy konary drzewa utrudniają widoczność. Interwencja profesjonalnej ekipy jest potrzebna także po silnych wiatrach, kiedy uszkodzone drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu mieszkańców.

Pielęgnacja drzew – wycinka i rozdrabnianie gałęzi

Polskie prawo często jest nowelizowane. Procedury z biegiem lat przestały być tak uciążliwe, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych wiąże się z ciężką pracą. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny także w celu wyrównania powierzchni. Wówczas warto zwrócić się do specjalistycznej firmy, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycięciu drzewa. Specjalne maszyny rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można później zagospodarować np. jako biopaliwo.