Nowoczesna architektura miejska – balustrady ze stali nierdzewnej

13 czerwca 2020

Stal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych stopów, na co wpływ głównie mają jej cechy. Odpowiedni dobór składników stopu powoduje, iż wykonane z niej przedmioty są odporne na korozję, z tego powodu mogą być wykorzystywane przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, jak również w styczności z substancjami o kwaśnym odczynie. W połączeniu z jej chłodną estetyką czyni to ze stali nierdzewnej perfekcyjny materiał do produkcji elementów mebli i przeróżnego typu poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne w deszczowym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały znaczną popularność – odnajdziemy je zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Właściwości tego stopu są w szczególności ważne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie rdzewieją one nawet w nadzwyczaj wilgotnym środowisku, zatem nie potrzebują częstej konserwacji i na lata zatrzymują swój piękny wygląd. To właśnie dzięki niemu rewelacyjnie łączą się z nowoczesną architekturą. Wyśmienicie prezentują się w towarzystwie ozdobnego betonu, przeszkleń, a nawet elewacji wykonanych z drewna.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun i basenów

Stal nierdzewna to dobry materiał do tworzenia poręczy do wnętrz domów – głównie tych urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ci, którzy postawią na poręcze ze stali nierdzewnej docenią również łatwość ich pielęgnacji oraz szybkie czyszczenie bez potrzeby zastosowania profesjonalnych preparatów. Odporność na rdzę powoduje ponadto, że z takiej stali można wytwarzać mocne i eleganckie uchwyty do łazienek oraz saun dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych albo drabinki do basenów.