Naprawa lodówek jest tańsza niż zakup nowej

2 stycznia 2019

Najczęstsze awarie lodówek to w szczególności zbyt niskie chłodzenie, dokuczliwe postukiwanie oraz nieszczelność. Co ważne, tego typu awarie niekiedy wynikają tylko z nieprawidłowego ustawienia – wtedy wystarczy tylko przestawić urządzenie. Kiedy zaś źródło awarii jest gdzie indziej, niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Ile za to zapłacimy? W których przypadkach naprawa lodówek będzie trafionym rozwiązaniem, a kiedy lepiej kupić inny produkt?

W jakich sytuacjach postawić na naprawę lodówek?

Najbardziej zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są motor oraz sprężarka. Często ich powodem okazuje się nieprawidłowe obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie powinniśmy wszak wkładać potraw ciepłych, a korzystając z niej musimy wiedzieć o tym, by zamknąć wnętrze. Kiedy chodzi o lodówki dla handlu, warto wyposażyć je w siłowniki. Za niska efektywność silnika rzutuje również na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, że w razie zauważenia usterki nie należy naprawiać lodówki samemu. O wiele lepiej postąpimy zlecając to fachowcom, otrzymując tak gwarancję na zamówione naprawy.

Ile wydamy na naprawę lodówek?

Koszty naprawy lodówek, jak nietrudno się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną kwotę uiścimy za dolanie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, koszty naprawy czasem będą większe. Zazwyczaj jednak koszt serwisu najczęstszych usterek jest bardziej opłacalny niż nabycie nowego urządzenia.