Kreator stron internetowych – kiedy warto stosować?

11 lutego 2019

Wykonanie strony www potrafi okazać się źródłem dużych trudności. To z tego względu wielu klientów decyduje się zlecić je profesjonaliście. Znalezienie właściwego programisty gwarantuje wprawdzie to, iż strona będzie nowoczesna i funkcjonalna, jednak dla firm z ograniczonym funduszem może być zbyt wysokim wydatkiem. W takich sytuacjach szczęśliwie mamy szansę skorzystać z kreatora stron internetowych – programu, dzięki któremu prędko stworzymy dobrą witrynę dopasowaną do potrzeb współczesnych użytkowników.

Który kreator stron www okaże się odpowiedni?

Aktualnie dostępne są dwa typy kreatorów stron internetowych – w formie aplikacji do zainstalowania i tych działających online. Te pierwsze funkcjonują od lat i umożliwiają stworzenie dokumentów HTML, które potem trzeba samodzielnie umieścić w sieci. Kreatory stron online zaś działaniem przywodzą na myśl programy stacjonarne, ale nie trzeba ściągać ich na komputer, gdyż wszelkie prace realizuje się na nich wyłącznie online. Jakie kreatory okażą się zatem najlepszym wyjściem?

Przeglądarkowy kreator stron internetowych

Dobrze używać zwłaszcza tych drugich – są bowiem dużo łatwiejsze w użytkowaniu, a oprócz tego mają wiele dodatkowych funkcji. Powinniśmy pamiętać także o tym, że korzystając z podobnych aplikacji otrzymujemy dostęp do bezpłatnego miejsca na serwerze, a to czyni stworzoną w ten sposób witrynę w stu procentach darmową. Kreator stron internetowych działający w przeglądarce oferuje zazwyczaj też obszerne zbiory grafik, które sprawią, że nasza strona będzie bardziej interesująca.