Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

7 września 2019

Sporo odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które powstają podczas różnego typu prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, elementy podłóg i okien, ziemia lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Wybierając kontener, warto skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Łódź, ale również w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera w określone miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.