Inspekcje samochodów przed zakupem – zaufaj specjalistom

20 października 2019

Zakup samochodu na rynku wtórnym na ogół związane jest z jakimś ryzykiem – auto z „drugiej ręki” jest co prawda znacznie tańszy niż pojazd nabyty prosto z salonu, jakkolwiek może ukrywać różnorodne defekty. Jak znaleźć dobry samochód i uchronić się przed stratami finansowymi?

Kupno samochodu używanego – na co należy zwrócić uwagę?

Co roku mnóstwo Polaków decyduje się na kupno samochodu z drugiej ręki, co pozwala na oszczędność nawet kilka tysięcy złotych w porównaniu do pojazdów pochodzących od autoryzowanego dealera. Zakupy tego rodzaju bywają nietrafione – bywa, że prawdziwy stan techniczny auta jest zatajony przez zbywcę, a ukryte defekty wychodzą na jaw po kilku dobach od kupna. Jak ustrzec się takich przypadków i wybrać samochód odpowiadający naszym oczekiwaniom? Przede wszystkim istotne jest dogłębne zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Robi się to sczytując VIN – dzięki niemu mamy szansę sprawdzić, kto był właścicielem samochodu, otrzymać informacje o potencjalnych wypadkach, kradzieżach pojazdu oraz jego defektach. Należy także zdiagnozować stan techniczny samochodu przy pomocy specjalistycznego sprzętu – wykrywa to zamaskowane wady.

Inspekcje samochodów przed zakupem – jak wyglądają?

Nie wiesz, co powinno się sprawdzić podczas zakupu używanego pojazdu? A może nie masz możliwości osobistego sprawdzania stanu samochodu? W ustrzeżeniu się niemiłych niespodzianek pomoże rzeczowa inspekcja auta, którą przeprowadzą doświadczone firmy. Przedsiębiorstwa o tym profilu działalności dysponują specjalistycznym urządzeniami do diagnostyki, które wykorzystują np. do badania powłoki lakieru. Pracownicy firmy przyjeżdżają do miejsca, w którym znajduje się samochód, weryfikują VIN, kontrolują, czy pojazd nie był skradziony, a po zakończonej inspekcji przygotowują fotorelację oraz wielopunktowe sprawozdanie odnośnie stanu auta.