Implanty zębów alternatywą dla protez

11 września 2018

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście najlepsze wyjście, bo protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz również wykazują sporo innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na czym opiera się implantologia?

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie okresu gojenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, napojów alkoholowych i palenia papierosów. Istotne jest również stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Dobrze zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami wcześniejszych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.