Czy dożylne wlewy z witaminy C działają?

20 grudnia 2018

Kwas askorbinowy to mikroelement o rozległym spektrum działania, który zwalcza infekcje i wspiera układ immunologiczny. Zalecany jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Od lat 60. witaminę C używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo ciężkich chorobach. Zweryfikujmy zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.

Dożylne wlewy witaminy C – na kleszczowe zapalenie mózgu

Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z jedzenia), ponieważ inaczej nie jesteśmy w stanie jej stworzyć. Współczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie witaminy C na usuwanie niebezpiecznych chorób – zapalenia stawów, arytmii oraz mnóstwa innych. Naukowcy badają szczególnie oddziaływanie kwasu askorbinowego na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się udowodnić, że włączenie alternatywnej terapii może przynieść o wiele lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu sporych porcji tej substancji do organizmu. Kuracja od 10 gramów pomoże pokonać wiele poważnych chorób.

Wlewy witaminy C – czas trwania terapii

Metoda dostarczania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, zmniejsza ryzyko powstania efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych metod (np. suplementów). Dzięki temu choroby układu sercowego mogą zaniknąć i poprawi się wydolność organizmu, a więc efekty mogą być rewelacyjne. Żeby osiągnąć ostateczne skutki, terapia musi trwać około miesiąca, a dawki muszą być pod stałą kontrolą ustalane przez lekarza, który decyduje o kierunku terapii.