Coach kariery przygotuje Cię się na przyszłe wyzwania zawodowe

23 września 2021

Dowiedz się więcej o działalności doradcy zawodowego Kraków - kliknij tutaj.

Sektor zatrudnienia w ostatnich latach jest nadzwyczaj konkurencyjny i wymaga ciągłego dopasowywania się do jego aktualnych wymagań. W następstwie tego tak istotny jest nie tylko rozwój zawodowy pojedynczego pracownika, ale także wydajna organizacja pracy wieloosobowych zespołów pracowników w firmach. W takich działaniach najlepiej wspomóc się wiedzą jakie posiada doradca zawodowy.

Coach psycholog – pomoc dla dyrektorów i właścicieli firm

Zawodowy coach psycholog służy pomocą w rozszerzeniu zakresu kompetencji jednostki, otwiera ją na kolejne wyzwania zawodowe oraz następujące zmiany. Sprawia to, że może ona znacznie skuteczniej rozwijać swoje umiejętności, co owocuje lepszymi efektami w pracy, ale również kreuje nowe perspektywy kariery. Coach ogniskuje swoją uwagę na celach i ambicjach klienta, toteż sesje z nim zawsze są spersonalizowane, ukierunkowane na wykonanie ustalonych założeń. Kto często postanawia skorzystać z usług doradcy zawodowego? To głównie menedżerowie bądź prezesi firm, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w sektorze kierowania i planowania pracy.

Praca z doradcą zawodowym – pierwsze spotkanie oraz poznanie ambicji klienta

Podłożem przynoszącej pożądane wyniki współpracy z doradcą zawodowym, jest staranne poznanie klienta. Z tej przyczyny pierwsze spotkanie z coachem skupia się na precyzyjnym wyznaczeniu ambicji i oczekiwań klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, doświadczenia, najważniejszych zwycięstw oraz porażek zawodowych. Pomaga to ustalić, czy najlepszą strategią rozwoju będzie doradztwo czy coaching, jak również uzgodnić ilość i częstotliwość sesji potrzebnych do osiągnięcia zaplanowanych efektów. Rozmowa wstępna nie musi przebiegać z doradcą zawodowym twarzą w twarz – można nawiązać kontakt telefonicznie albo przez internet. Po zakończeniu uzgodnionej ilości spotkań coach przygotowuje podsumowanie. Wymienia w nim, czy osiągnięte zostały poszczególne postanowienia oraz czy potrzebna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]