Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

15 czerwca 2019

Przebudowa bądź budowa domu, odnowienie mieszkania, opróżnianie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, gdy nie mamy możliwości przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zorganizować przewozu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z parkingów, trawników, boisk czy dróg wewnętrznych.