Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

6 października 2020

Zleć usuwanie wirusów WP

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość sklepów i stroninternetowych tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny, konieczne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania?

Ze strony internetowej wychodzą wiadomości-śmieci? Nie dajesz rady się zalogować? Informacje na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? A może na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? To jedynie kilka z częstych przykładów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest bezzwłoczna reakcja w celu znalezienia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerów warto zlecić zawodowcom od tego typu działań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko projektowaniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą szczegółowy przegląd baz danych i plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod zastosowanych na stronie motywów i wtyczek. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć też niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie ważne, gdyż likwidacja wszelkich następstw zainfekowania nie gwarantuje, iż taka sytuacja nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]