Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

13 maja 2021

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak dobrej oferty kursu Blender 3D!

Świat grafiki bezustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik preferując wykonywanie swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się już ogromnymi kosztami – można bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który przy tym jest w pełni darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego pedagoga

Korzystanie z dowolnego programu można przyswoić sobie we własnym zakresie, aczkolwiek proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nieraz bywa niezmiernie irytujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niezwykle pomocne dla tych, którzy dopiero poznają program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany obiekt będzie szybsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego nauczyciela. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez kursanta doradzając, które detale należy dopracowac i proponując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by odbywał się on w jak najmniej licznych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dzisiaj umiejętnością poszukiwaną i docenianą szczególnie w branży projektowej, gier komputerowych i filmowej. Poznanie oprogramowania Blender 3D poszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu tworzy się wstępne zaawansowane dzieła, które potem można bez skrępowania dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu hobbyści i artyści chcący znaleźć nowe drogi ekspresji bądź rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]