Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

28 lipca 2022

Kurs Adobe Photoshop - tutaj sprawdzisz aktualną ofertę.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują głównie specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się poznać znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne oprogramowanie do malarstwa cyfrowego

Istnieje dużo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył przede wszystkim jako software do retuszu fotografii, szybko został głównym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak przykładowo Affinity Photo, GIMP czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Kurs Photoshop online – nie tylko nauka podstawowych funkcji programu

W zasadzie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, aczkolwiek aby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a jednocześnie poznać ważne triki wykorzystania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]