Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

27 lutego 2024

Na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna zdobędziesz więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd często trudno znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o godnych odwiedzenia zabytkach oraz bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – co tu znajdziesz?

Aby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale też o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapę, na której ekspresowo odszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej oraz kempingi, hotele i pensjonaty zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, urok małopolskiego folkloru czy zamek na Wawelu.

Lista ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Newsy zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz słowackim. Niesłychanie wartościowy dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, w którym poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego