Moda ślubna – aktualne trendy

15 października 2018

Moda na rynku ślubnym wciąż się zmienia i dostarcza młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym wyróżniają się popularne style vintage, retro oraz boho?

Moda ślubna – obecne trendy

Styl boho to proste, naturalne kroje i romantyzm. Wśród pań dominują zwiewne długie suknie niekrępujące ruchów, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza na ramionach i przy dekolcie, a także duża różnorodność kolorów. Ogromną popularnością cieszą się też stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie dość różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne długie, koronkowe welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z wysoko upiętych, wybierając rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami lub wiankami.

Moda ślubna – gdzie znaleźć porady?

A co z męskimi stylizacjami ślubnymi? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają popuścić wodze fantazji i zrezygnować z klasycznego, ciemnego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – rozmytym beżem, odcieniami błękitu, pojawiają się też brązowe dodatki wykonane ze skóry – szelki, paski, buty. Duże pole do popisu daje panom styl vintage oraz retro – mogą pokusić się o kapelusz czy kieszonkowy zegarek. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych magazynach, stronach internetowych, jak również na blogach.