Wyprawy górskie i ich popularne trasy

22 października 2018

Nie zwlekaj! Sprawdź niepowtarzalną ofertę! Wyprawy w góry w dobrej cenie.

Mnóstwo osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od Polski miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak nasze krajowe i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale także najwyższe szczyty Meksyku, Azji oraz Afryki. Z całą pewnością wielkim udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest funkcjonowanie na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji dużo upraszcza, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest kondycja, która pomoże nam wytrzymać długą wędrówkę z niezwykle ciężkim, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem i odpowiednim do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się wcześniejszego doświadczenia w zbliżonych do tego rodzaju ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które powinno się koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma więc zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej konieczne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]