Trekkingi – z plecakiem po górach

8 lutego 2019

Wędrówki po wysokich górach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w wielu pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna posiada właściwe akcesoria, tj. kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też pomoc dobrego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on potrzebny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę trudnym terenie, co powoduje, że niezbędne okazują się narzędzia umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, ponieważ zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych trasach – a na wysokich szczytach spotkać je możemy także wiosną. Na stromych podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne będą właściwe umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się razem z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka przejść szlak.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie interesujących miejsc na świecie, które zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – polscy górołazy chętnie wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę zaś udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach Annapurny i K2.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]