Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

22 kwietnia 2023

Szukasz aktualnej oferty wyprawy w Himalaje? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to niemało czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry są areną rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Kłopoty powoduje również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum lub Himalajach w Karakorum bądź Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]