Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

6 marca 2022

Wycieczka na Kilimandżaro - zobacz korzystną ofertę.

Wspinaczka na górskie szczyty to marzenie dużej części podróżników, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych wrażeń bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią głównie możliwość ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, kurczące się już lodowce, a także niepowtarzalne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza należyte przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda powoduje, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest także zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]