Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna na zewnątrz

19 stycznia 2020

Środki do ochrony drewna to produkty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny warto konserwować nimi drewniane meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec często stosowany do wyrobu mebli i elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi). Dostępne na rynku środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz wiele innych elementów. Tymczasem preparaty używane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia i eksploatację. Warto jednak pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]