Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

7 listopada 2020

Więcej szczegółów o shuttersach.

Projektując wystrój wnętrza, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firany, które czasem łączone są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Charakterystyka okiennic dekoracyjnych shutters

Nadrzędną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, a więc można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od fantazji domowników. Wytwarza się je z płyt MDF, z drewna, jak również PCV. Okiennice ozdobne shutters instaluje się w głównej mierze na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzą się także na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale gros osób z pewnością w kinie lub na ekranie telewizora, bowiem tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w USA czy w Australii.

Ozdobne okiennice shutters – sterowanie kątem lameli bez użycia łańcuszków

Prócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters wspaniale się prezentują, mają one także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepło na dłużej. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zazwyczaj problemów, aby umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co powoduje, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle stylowy wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba również zaznaczyć, iż okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez użycia łańcuszków, co właściciele psów i kotów czy rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące sznurki, uznają na pewno za kolejny atut.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]