Worki na śmieci i worki spożywcze – z czego się je produkuje?

10 lipca 2021

Sprawdź, gdzie nabyć worki spożywcze.

Folia polietylenowa to produkt, bez którego nie wyobrażamy sobie życia w XXI w.. Wyrabia się z niej nie tylko worki wykorzystywane w domach, ale także artykuły foliowe wykorzystywane m.in. w sektorze spożywczym.

Worki foliowe do skrzynek euro – wytrzymałe na temperatury poniżej zera

Polimer etenu, innymi słowy polietylen, używany jest często w produkcji przemysłowej. Worki na śmieci są przypuszczalnie najbardziej rozpowszechnioną jego formą. Do ich produkcji stosuje się zarówno polimer etenu o dużej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen małej gęstości (LDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednak posiada wyższą temperaturę topnienia i charakteryzuje się wyższą odpornością mechaniczną. Z folii tego typu wytwarza się między innymi solidne worki na śmieci. Natomiast LDPE jest bezwonny, transparentny i dość miękki, a przez to nadzwyczaj sprężysty. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, ale w tych niskich zachowuje swoją sprężystość. Jest to przydatne w przemyśle spożywczym, w szczególności tam, gdzie magazynuje i dostarcza się artykuły w warunkach chłodniczych, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Dla branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso E2 dopasowane do pojemników w wielu rozmiarach. Co istotne, takie worki powinny mieć atesty pozwalające im na kontakt z produktami żywnościowymi.

Pozostałe produkty foliowe z polimeru etenu

Z polietylenu wyrabia się też masę innych produktów dla rozmaitych gałęzi przemysłu. To m.in. wszelkiego typu opakowania, rury, przejrzysta folia pakunkowa (też ta termokurczliwą), a nawet wytrzymałe żyłki czy żagle. Jest to też materiał, z którego polski producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, zaprojektował jednorazowe, antystatyczne oraz przezroczyste peleryny dla fryzjerów. Peleryny produkowane są z folii LDPE w dwóch rozmiarach i w pięciu barwach, a sprzedawane są w formie poręcznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]