Środki do usuwania farby olejnej – działanie

27 grudnia 2018

Dalsze informacje o środkach do czyszczenia elewacji

W ostatnim czasie problem wandalizmów na elewacjach budynków i murach znacznie się nasilił. Przeważnie mają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, oprócz tego często hasła te zawierają treści rasistowskie lub obcesowe. Nic więc dziwnego, iż właściciele lub administratorzy budynków czynią wszystko, aby usunąć je z murów. W tym celu przeważnie postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednakże pochłania sporo pracy i jest dość kosztowne. Alternatywą dla przemalowania jest użycie środka do usuwania farby.

Jak działa preparat do usuwania farby olejnej?

Działanie tychże preparatów opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki popularnych farb – przede wszystkim różnego rodzaju żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, że środki tego typu pozwalają na czyszczenie nawet mocno chropowatych powierzchni. Najlepsze środki do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację budynku – w tym celu należy skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po około 60 minutach środek należy opłukać myjką ciśnieniową albo spłukać wodą.

Kto powinien wybrać środek do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji powinny być na wyposażeniu wszystkich firm sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to głównie fasady niestrzeżonych budynków są narażone na ataki wandali. Niewielkie opakowanie środka przyda się także posiadaczom domów jednorodzinnych, firm czy sklepików. Zakup preparatu do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian po raz kolejny znaczna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas potrzebny do zrealizowania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]