Rolety ścienne wewnętrzne- montaż i zastosowanie

20 października 2018

Marzysz o roletach w swoich wnętrzach, jednak nie jest to możliwe, bo nie można ich umocować na oknie? Nie wszystko stracone. Dla ludzi takich jak Ty wymyślono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie bądź suficie. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na ten model rolety? Gdzie rolety ścienne wewnętrzne najlepiej spełnią oczekiwania?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model produkowany z gładkiego materiału. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza pewną ilość promieni słonecznych do wnętrza, ale osłania przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Domeną takich rolet jest prosta instalacja na ścianie lub suficie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub ani specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają wykonania dwóch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Kolejną, ważną różnicą pomiędzy roletami okiennymi i ściennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej roleta przylega do okna, tym bardziej chroni przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, w związku z czym najlepiej montować je w pokojach, gdzie powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień i noc. Tutaj poziom przenikalności promieni słonecznych jest zależny od gęstości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wytworzono roletę. Rolety dzień noc typu zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki strukturze z skrzyżowanych pasów, sprawia, iż pasują do nowoczesnych, stylowych pomieszczeń. Rolety dzień i noc produkuje się w wariancie okiennym i ściennym. W zależności od potrzeb oraz rodzaju okna można wykorzystać którąś z tych opcji. Ten rodzaj przesłony polecamy zwłaszcza do niestandardowych okien, z wieloma kwaterami.