Rolety dzień i noc – dla fanów pełnej kontroli

9 kwietnia 2019

Rolety dzień i noc to jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. To także świetny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale różnych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiednio dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.