Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

25 sierpnia 2023

Panele dachowe na rąbek to coraz częściej stosowana forma pokrycia dachowego. Czym się odróżnia od innych materiałów wykończeniowych? Czemu warto ich używać? Opisujemy te nowoczesne panele dachowe oraz możliwości ich zastosowania.

Panele dachowe na rąbek – do wielu stylów architektonicznych

Blachy na rąbek stojący wspaniale łączą funkcjonalność z zaletami estetycznymi, dzięki czemu zyskują coraz szersze grono zwolenników. Świetnie wyglądająca oraz mocna blacha na rąbek może być wykorzystywana zarówno w przypadku nieruchomości, w których konieczna jest rekonstrukcja paneli dachowych, jak i współczesnych budowlach. Ten materiał wykończeniowy może być zastosowany na dachach dwuspadowych i płaskich, jak również na dachach o skomplikowanej więźbie. Panele dachowe na rąbek stojący są przywożone na miejsce budowy w postaci niewielkich arkuszy. Znamionują się nieskomplikowanym i zarazem błyskawicznym montażem. Takie pokrycie dachowe jest odporne na korozję, trwałe oraz bardzo dobrze pasuje do wielu stylów architektonicznych (np. do stylu dworkowego lub minimalistycznego).

Panele dachowe na rąbek – obniż koszty budowy

Blacha na rąbek stojący przewyższa tradycyjne dachówki pod względem użytej technologii oraz odporności. Panele dachowe są produkowane z grubej blachy i pokryte dodatkową powłoką, która zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak opady bądź promieniowanie UV. Blacha na rąbek stojący jest sprzedawana w wielu modelach, co umożliwia dostosowanie jej do wymogów przeróżnych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe pozwalają również obniżyć koszty związane z budową – bez wątpienia ograniczają liczbę odpadów, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Przesądzając o użyciu blach na rąbek, warto nabyć ten materiał bezpośrednio w sklepach budowlanych.

Nasze dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08