Podkłady higieniczne, medyczne i nakładki na deskę sedesową

6 września 2021

Więcej informacji o podkładach higienicznych.

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie czają się dosłownie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia panuje jednak w obiektach, w których zazwyczaj przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są głównie wszelkiego typu studia tatuażu, gabinety medycyny estetycznej, placówki służby zdrowia czy salony spa. Aby ograniczyć groźbę transferu bakterii i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, używa się różnych akcesoriów – poza rękawiczkami silikonowymi i środkami antybakteryjnymi są to również podkłady higieniczne.

Podkłady medyczne – zastosowanie

Wiele chorobotwórczych bakterii i roztoczy przenosi się poprzez kontakt skóry z zakażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez osoby zarażone. Aby zminimalizować niebezpieczeństwo migracji bakterii w gabinetach i salonach urody, korzysta się z podkładów medycznych. Zazwyczaj są one wyprodukowane z celulozy lub analogicznych tworzyw i stanowią efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na fotele dentystyczne i ginekologiczne, kozetki bądź sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – użyj w ogólnodostępnym WC

Najwyższe zagrożenie rozprzestrzeniania się infekcji skórnych wywoływanych przez mikroorganizmy jest tam, gdzie z zabrudzoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Możliwość przeniesienia się zarazków zmniejszają podkłady jednorazowe przeznaczone do stosowania na deskach klozetowych. Ich użycie jest rekomendowane we wszystkich punktach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w firmach, placówkach oświaty, urzędach czy galeriach handlowych.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]