Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

24 grudnia 2023

Jeśli szukasz okiennic wewnętrznych shutters, koniecznie odwiedź ten adres.

Urządzając dom, rzadko przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. Przeważnie decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które czasami zestawiane są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego wykonywane są shuttersy

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się i można łatwo je ustawić pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu mieszkańców. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), drewna, a także z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale większa część z nas na pewno kojarzy je z telewizji bądź kina, bowiem tego typu okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w Australii.

Shuttersy – sterowanie kątem lameli bez użycia żyłek

Nie licząc tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters pięknie się prezentują, mają one także praktyczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące dni hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można zainstalować je na większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niesłychanie elegancki wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości domu. Wypada również zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia sznurów, co posiadacze zwierzaków oraz rodzice dzieci, które poplątać wystające łańcuszki, uznają z pewnością za spory atut.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]