Ochraniacze dla konia osłonią kończyny zwierzęcia przed urazami

26 lipca 2023

Dalsze informacje o ochraniaczach dla konia.

Ci, którzy na co dzień nie interesują się jazdą konną, nieraz są zaskoczone, iż nogi koni należy osłaniać stosownymi ochraniaczami. Oferta artykułów tego typu jest bardzo bogata i w sklepach oferowanych są setki ochraniaczy dla koni wytworzonych z rozmaitych tworzyw. To powoduje, że nawet problem z ich wyborem miewają nieraz także długoletni jeźdźcy.

Ochraniacze dla konia – zamów rodzaj zgodny z czynnością podejmowaną przez zwierzę

Kluczową wytyczną do wyboru ochraniaczy, które powinno się ubrać zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, w jakiej koń w teraz uczestniczy. Jest sporo wariantów ochraniaczy: crossowe, rajdowe, stajenne, transportowe, ujeżdżeniowe, skokowe i specjalistyczne, a każde z wymienionych pełni odrobinę inne zadanie. Przykładowo, rolą ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zmniejszenie groźby wystąpienia urazów, stłuczeń, jak również ran, które czasami mogą przydarzyć się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze doskonale pochłaniają siłę uderzenia, a jednocześnie podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się mocną zabudową skoncentrowaną na zakryciu tylnej powierzchni i boków kończyny zwierzęcia, co osłania ją w chwili zahaczenia o drążek przeszkody. Kończyny koni sportowych, które ze względu na udział w różnych turniejach jeździeckich wożone są częstokroć po kilkaset kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Powinny one być wytworzone z materiałów, które nie będą powodować otarć nawet w czasie wielogodzinnej podróży. W sklepach jeździeckich znajdziesz także kaloszki dla konia, które zaprojektowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki chronią piętkę koni, które w trakcie biegu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Ochraniacze dla koni – z jakich materiałów się je wytwarza?

Jeźdźcy szukający ochraniaczy dla koni znajdą niezwykle obszerną ofertę produktów, różniących się od siebie zarówno tworzywem, z których są wytwarzane, jak ceną. Naturalnie, zwykle najatrakcyjniejsze wizualnie są ochraniacze skórzane, jednak wymagają one stosownej dbałości i pielęgnacji po każdym użyciu, w przeciwnym razie szybko będziemy zmuszeni kupić nowe. Inne materiały, z których robi się ochraniacze, to trwały i lekki neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach dostępne są także kaloszki dla koni wyprodukowane z kauczuku.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]