Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

15 października 2021

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po Polsce, a nieraz nabywamy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne są ładne i bez przeszkód dostosujemy je do aranżacji pomieszczenia, bo występują w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma brył soli o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy zajmujący się robieniem tych lamp, nadają im bardziej regularne formy, na przykład kuli lub walca.

Lampy solne a wytwarzanie ujemnych jonów

Wiele ludzi wierzy, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy generowania anionów, równoważących te wytwarzane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest kojące i przyjemne, toteż poleca się stosowanie ich ludziom cierpiącym na stres albo bezsenność, dlatego iż z ich pomocą można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a płaskie bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]