Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

18 lutego 2022

Tutaj kupisz aparat do masażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to zbiór różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu ucisku.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału masażysty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór aparat uciska kończynę, pobudzając tak cyrkulację chłonki. Jest wiele zaleceń do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To przede wszystkim obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w redukcji cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe aparaty do presoterapii

Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby często korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, więc bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to np. nowotwór i miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]