Lampy solne i ich cechy lecznicze

30 stycznia 2024

Lampa solna sklep - sprawdź koniecznie.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały gigantyczną popularność. Należy przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne

Lampy solne to nie wyłącznie piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, subtelne światło, komponując sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Jak działają lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie czy też kłopoty z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy sugerują, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko modne dodatki do wnętrz, ale także potencjalne źródło pełnego zdrowia oraz dobrego nastroju.

Nasze dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]